Hallitus 2022

Killan asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja ja 10 muuta varsinaista jäsentä sekä 5 varajäsentä. Hallituksen toimikausi on vuosikokousten välinen aika. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan sekä ottaa keskuudestaan tai ulkopuoleltaan sihteerin, rahastonhoitajan ja muut tarvittavat toimihenkilöt.


KILLAN HALLINNON JÄSENTEN YHTEYSTIEDOT 
Vuosikokous 16.2.2022 valinnat



Puheenjohtaja ja hallitus 2022:


Hannu Wallius 
puheenjohtaja
ordförande
VAASA
0400 132 888
puheenjohtaja@merivartiokilta.fi
hannu.wallius@gmail.com

Kastelholmasta takaisin Maarianhaminaan

Kastelholmasta takaisin Maarianhaminaan


Hallitusjäsenet:

Martin Saarinen
Varapuheenjohtaja
REPLOT
050 557 5208 
martin.saarinen@netikka.fi

Eero Vaitiniemi
Oulunseudun sekä
Perämeren edustaja
KIVINIEMI
0400 431 198
eero.vaitiniemi@gmail.com

Christer Sid
rustmestare,
varusmestari
VASA
050 307 4597
myynti@merivartiokilta.fi
christer.sid@gmail.com

Mika Ahola
Kokkolan ja
Jokilaakson edustaja
ÖJA
045 111 2769
mikajahola@gmail.com

Reijo Malkamäki
jäsen
VAASA
0500 450 123
reijo.h.malkamaki@gmail.com

Johny Sten
jäsen
BJÖRKÖBY
050 583 3466
jonttec@gmail.com

Christer Eklund
jäsen 
VAASA
050 586 0869
c.eklund@hotmail.com

Veijo Järvinen
jäsen 
VAASA
050 016 6264
veijo@vaasalainen.com

Kari Tikkamäki
jäsen 
VAASA 
044 364 8353
kari.tikkamaki@netikka.fi

Mikko Rahja
jäsen
HAUKIPUDAS
050 351 2850
mirahja@hotmail.com

Hallituksen varajäsenet - v 2022 år - Styrensens suppleanter:

Pekka Palmu
VAASA
040 067 5041
pekka.palmu@netikka.fi

Petri Kippola
VAASA
050 058 6585
petrikip@hotmail.com

Heikki Kaján
SMEDSBY
050-374 8960

Ronald Pått

KARPERÖ

044 066 3718

ronald.patt@uwasa.fi


Hallituksen toimihenkilöt 2022
läsnäolo- ja puheoikeus:

Jani Vastamäki
L-SMV edustaja
jani.vastamaki@raja.fi

Liisa Mäenpää
killan rahastonhoitaja
gillets kassör
VAASA
044-542 4263
talous@merivartiokilta.fi
LiisaMM@Live.fi

Pertti Pörsti
sihteeri, sekreterare
VAASA
040-028 3015
pertti.porsti@outlook.com

Pentti Mäenpää
WEB-master
VAASA
050-562 1782
webmaster@merivartiokilta.fi

Rauno Kotilainen
Toiminnantarkastaja
VAASA
040-746 1261
raunokot@hotmail.com

Pasi Kettunen
Varatoiminnantarkastaja
VAASA
040 555 5280
pasi@kettunen.com

 

 

MERIPELASTUS
Nro: 0294 1000

Ohje


< Kesäkuu 2022 >
Ma Ti Ke To Pe La Su
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
04050607080910